Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Godło

Dzień Otwarty Szkoły 2022

Dzięki Wam to był piękny dzień!
 
W piątek 25 marca w naszej szkole powitaliśmy przyszłych pierwszoklasistów. Tak więc oficjalnie rozpoczęliśmy wspólną podróż w świat nauki i zabawy. Nie brakowało atrakcji, a o dobre samopoczucie gości zadbali nasi uczniowie oraz harcerze.
Spotkanie z rodzicami i naszymi najmłodszymi gośćmi rozpoczął dyrektor p. Jarosław Gomółka. Zaprezentował bardzo ciekawą i różnorodną ofertę na rok szkolny 2022/2023, mówiąc m.in. tradycyjnie o klasie ogólnodostępnej, ale i kontynuacjach i nowościach - klasie języka angielskiego z kółkiem języka niemieckiego, klasie języka angielskiego z elementami Montessori oraz klasie ogólnodostępnej z rozszerzoną informatyką czy też klasie integracyjnej.
Po krótkiej prezentacji oferty SP8 Dyrektor zaprosił wszystkich na oryginalny występ artystyczny.
Opiekunki klasy integracyjnej 1a - wychowawczyni p. Marzena Czarnowska z nauczycielem wspomagającym p. M. Bronką zaprezentowały wraz ze swoimi uczniami wzruszający występ taneczny z serduszkami do piosenki Abby „Chiquitita”.
Marika Paluch-utalentowana i utytułowana na wielu tanecznych konkursach uczennica kl. 5A- przygotowała profesjonalny układ taneczny, natomiast Karolina Przymuszała z kl. 3C zachwyciła wszystkich wykonaniem piosenki „Moje miasteczko Chojnice” w języku kaszubskim. Na koniec części artystycznej pani Magdalena Templin zaprosiła wszystkie dzieci do wspólnej zumby przy piosence „Sea Shanty”.
Ale to jeszcze nie wszystko. Nasi pierwszoklasiści musieli przecież lepiej poznać swoją przyszłą szkołę.
Byliśmy na lekcji chemii, a p. Dorota Kaptur i uczennice kl. 5a Aleksandra Gomółka i Jagoda Goszczyk przygotowały na naszych oczach „pastę dla słonia” i przeprowadzały interesujące doświadczenia chemiczne. Odwiedziliśmy Izbę Patrona Szkoły Jana Pawła II i z zaciekawieniem słuchaliśmy, jak p. Ewa Wałdoch opowiadała nam historię papieskiej piuski czy też innych zgromadzonych eksponatów.
Podziwialiśmy makietę przygotowaną z okazji Tygodnia Kultury Brytyjskiejoraz wystawę historyczną. Zajrzeliśmy do klasy, w której zastosujemy elementy Metody Montessori, a zaopiekowały się nami panie Iwona Dampc i Agnieszka Matysiak, które niedawno szkoliły się w zakresie Montessori w Paryżu.
Odwiedziliśmy salę informatyczną i spojrzeliśmy przez okulary VR. Kusząco wyglądała sala crossfitu i musieliśmy się oprzeć pokusie natychmiastowej zabawy i treningu.
Rodzice mieli możliwość porozmawiania z dyrekcją, pedagogiem i psychologami oraz logopedą.
Oczywiście na koniec nie obyło się bez słodkiego poczęstunku w szkolnej stołówce. Panie kucharki przygotowały mieniącą się wieloma barwami galaretkę. A to tylko zapowiedź atrakcji naszej kuchni.
Mamy nadzieję, że Wam się podobało i już we wrześniu spotkamy się ponownie na szkolnym korytarzu.
Zapraszamy rodziców do zapisów dzieci w szkolnym sekretariacie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00-15.00.
 
Do zobaczenia!!!
Data dodania: 2022-03-26 19:13:51
Data edycji: 2022-04-03 19:26:21
Ilość wyświetleń: 105

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook