Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Godło

Szkoła promująca zdrowie - Aktualności

Aktualności dotyczące promocji zdrowia

Rok szkolny 2023/2024

Czerwiec:

Prezentacje i pogadanki pedagoga i psychologa związane z promocją zdrowia:

-Relacje rówieśnicze – 05.06 –  zajęcia organizowane przez pedagoga szkolnego miały na celu uświadomienie uczniom, dlaczego warto słuchać innych. Dzieci opowiadały jak czują się w szkole, o swoich zainteresowaniach i o tym, jak reagują na różne sytuacje.

  Pomagamy bo możemy:

- Jubileusz 370-lecia Szkoły Podstawowej w Raciążu – 17.06 –  z tej okazji piątoklasiści wysłali do szkoły w Raciążu pocztówki, przy okazji nauczyli się redagować życzenia i pozdrowienia.

                                                                                                                

Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne:

- Eksperymenty chemiczne – 17.06 – klasy 2a i 3a wzięły udział w warsztatach chemicznych zorganizowanych w naszej szkole, przygotowując pastę dla słonia i magiczne kolory wyprodukowane z roztworu.

                                                        

Wycieczki:

-Wyjście do Muzeum Etnograficznego w Chojnicach – 04.06 – Dzieci z klasy 2e poznały zasoby muzeum i samodzielnie wykonały przepiękne rzeźby ptaków, a z okazji dnia dziecka wstąpili na pyszne lody na Starym Rynku.

- Wyjście do Żłobka Miejskiego w Chojnicach - 07.06 – Klasa 2a odwiedziła dzieci ze żłobka i wystąpiła w pięknym przedstawieniu.

-Wycieczka do Manufaktury Rozwoju i Radości – 07.06 – Klasa 1d wybrała się na warsztaty pszczelarskie aby dowiedzieć się, jak dbać o pszczoły.

-Wyjście do centrum Chojnic – 12.06 – Klasy 2a i 2b wybrały się na pyszne lody z okazji dnia Dziecka.

-Wycieczka do Gospodarstwa Rolnego Joanny Kak – 14.06 – Klasa 3e miała okazję zobaczyć zwierzęta gospodarskie, maszyny rolnicze oraz pojeździć konno.

-Wycieczka do Wdzydz Kiszewskich – 15.06 – Klasy 4e i 6e wybrały się na wycieczkę do Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich.

-Wycieczka do Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku – 15.06 – Klasy 1a i 1b oglądały niesamowite występy fok, makiety zwierząt i latarni morskich.

- Ognisko integracyjne – 18.06 – Klasa 4b bawiła się przy ognisku na strzelnicy wna Podlesiu, spędzając czas aktywnie i w radosnej atmosferze.

- Piknik – 18.06 – Klasa 2e wybrała się na piknik do Parku Tysiąclecia w Chojnicach, przy okazji zwiedzając piękną chojnicką starówkę.

 

Imprezy szkolne i konkursy:

- Dzień Gier – 04.06 – Uczniowie klasy 1d w ramach obchodów Dnia Dziecka zorganizowali dzień gier planszowych, każdy przyniósł swoją ulubioną grę. Dzieci uczyły się zdrowej rywalizacji i zasad fair play.

- „Baśniowy ambaras” – 11.06 – Uczniowie, którzy należą do kółka zaprezentowali swoim młodszym koleżankom i kolegom z klas 1 – 3 przedstawienie pt. Baśniowy ambaras.

- „Mam Talent”– 12.06 – w naszej szkole odbył się niepowtarzalny show, podczas którego każdy z uczniów mógł zaprezentować swoje umiejętności. Byliśmy świadkami niesamowitych iluzji, występów sztuk walki, tańca, śpiewu, układania kostki Rubika, akrobacji i talentów recytatorskich.

- Nagrody Burmistrza Chojnic – 20.06 – Najlepsi uczniowie z naszej szkoły odebrali Nagrodę Burmistrza. W kategorii Najlepszy Uczeń nagrodę otrzymało pięć osób, a w kategorii Osiągnięcia Sportowe – jedna osoba.

- Najlepszy Czytelnik – 20.06 – Przez cały rok szkolny trwał konkurs na Najlepszego czytelnika w kategoriach klas 1 – 3 i 4 – 7. Najlepsi uczniowie otrzymali dyplomy i bony do chojnickiej księgarni.

 

 

Maj

Pomagamy bo możemy:

- 75-lecie Domu Dziecka w Człuchowie – 26.05 –  Jako społeczność szkolna złożyliśmy życzenia naszej zaprzyjaźnionej placówce, której co roku pomagamy, organizując paczki świąteczne dla jej Wychowanków.

-Święto Szkoły – 17.05 –podczas tej uroczystości dzieci sprzedawały kremówki upieczone wcześniej przez rodziców, a dochód z ich sprzedaży został przekazany na leczenie córki naszej byłej uczennicy, Oliwki.


Sport:

- Święto szkoły na sportowo – 20.05 – Uczniowie klas 4 i 5 uczestniczyli w wyścigach rzędów drużyn mieszanych, w kategorii klas 4 zwyciężyła klasa 4b, a wśród klas 5, klasa 5c. Natomiast klasy 6 i 7 rozegrały między sobą mecze w piłkę siatkową drużyn mieszanych, Wśród klas 6 najlepszą okazała się klasa 6 , a w klasach 7 zwyciężyła 7.

-Lekcja otwarta z piłki siatkowej – 21.05 – Dziewczęta, które zdobyły II miejsce w Igrzyskach Powiatowych w piłce Siatkowej zaprosiły swoich rodziców, rodzeństwo i dziadków, którzy mieli okazję podziwiać ich umiejętności.

-Miejskie zawody sportowe klas 1 – 3 – 22.05 – Reprezentacja SP 8 klas 1 – 3 wzięła udział w zawodach pt. „Sport to świetna zabawa” i zajęła IV miejsce, rywalizując z pozostałymi chojnickimi podstawówkami w 8 konkurencjach sportowych.

                                                                                                                                         

Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne:

- Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnicach – 16.05 – klasy 3a i 5e wzięły udział w autorskim spotkaniu z Panią Renatą Piątkowską, autorką m. In. „Gangu Słodziaków” i „Dzieci z Placu Trzech Krzyży”.

- Odwiedziny trenera i miłośnika łucznictwa, Pana Piotra Dyląga - 23.05 – Klasa 2c dowiedziała się, jak zbudowany jest łuk, jak go poprawnie trzymać, a na koniec każdy uczeń miał okazję spróbować swoich umiejętności strzeleckich.

- Wycieczka do Torunia – 17.05 – Klasa 7b i 7d wybrała się do Centrum Chemii w Małej Skali, gdzie głównym celem był udział młodzieży w warsztatach chemicznych, które pozwoliły im zgłębić tajniki zastosowania teorii chemicznej w praktyce.

- Dzień Książki i Dzień Bibliotekarz – 12.05 – nasza biblioteka gościła w swoich progach dzieci z Przedszkola nr 3 w Chojnicach, które z zaciekawieniem zwiedzały bibliotekę i słuchały bajki „O małym pasterzu”.

 

Wycieczki:

-Wycieczka do Bydgoszczy – 09.05 – Klasy 5b i 5e odwiedziły park rozrywki „Leonardia”, następnie dzieci zjadły kiełbaski z ogniska i zwiedziły Muzeum Bursztyny w Jarosławcu, a także spacerowały po plaży.

-Wycieczka do Berlina i Poczdamu – 15.05 – Klasy 6 i 7 podczas trzydniowej wycieczki usłyszeli historię muru berlińskiego, dowiedzieli się dlaczego turyści na grobie króla Fryderyka II kładą kartofle zamiast kwiatów, a najwięcej emocji dostarczył wszystkim pobyt w kompleksie basenów na Tropical Island.

-Wycieczka do Bydgoszczy – 23.05 – Klasa 6a odwiedziła Muzeum Mydła i Historii Brudu, Karmelową Krainę i Jumping Place.

-Wycieczka do Charzyków – 22.05 – Klasa 2d uczestniczyła w obchodach Dnia Różnorodności Biologicznej w Czersku, gdzie odbył się piknik z okazji tego święta.

- Wyjście do chojnickiego Centrum Kultury - 23.05 – Klasy 2a i 2b uczestniczyły w wycieczce do Kaszubskiego Muzeum Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich, zwiedziły dwór, chałupy, kuźnię i wiatrak, a także odbyły zajęcia w dawnej szkole i miały okazję sprawdzić, czy pisanie gęsim piórem należy do najłatwiejszych. Dzieci wzięły również udział w warsztatach „Malarstwo na szkle”, a swoje pracy zabrały ze sobą jako pamiątkę.

-Wycieczka do Wrocławia – 27.05 – Klasa 2b uczestniczyła na zajęciach w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzieci usłyszały kilka ciekawostek o budynku, w którym znajduje się biblioteka i zapoznały się z zasadami wypożyczania książek.

-Wycieczka do Bydgoszczy – 28.05 – Klasa 3e wybrała się do Miejskiego Żłobka nr 2 w Chojnicach, aby młodszym koleżankom i kolegom przedstawić występ artystyczny.

- Zwiedzanie Dworca Kolejowego w Chojnicach – 29.05 - Dzieci z klasy 2c wysłuchały historii o powstaniu dworca, zobaczyły jak wygląda on po remoncie i obejrzały nową siedzibę Straży Miejskiej.

 

 

Imprezy szkolne i konkursy:

-Miejsko-Gminny Konkurs Czytelniczy „Książki uczą i bawią” – 08.05 – Uczennice klasy 7 zdobyły 2 i 3 miejsca w swojej kategorii.

- Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas 2 i 3 – 15.05 – Uczniowie młodszych klas wykazali się wiedzą o tematyce przyrodniczej.

-Dzień Mamy i Taty– 24.05 – Klasa 2c przygotowała wzruszające przedstawienie dla Rodziców z okazji ich święta.

-  Miejski Konkurs Wiedzy o Chojnicach – 21.05 – Nasi reprezentanci zajęli IV miejsce.

 

 

 

Kwiecień                                                                                         

Prezentacje i pogadanki pedagoga i psychologa związane z promocją zdrowia:

-„Mój pies, moja radość i nie tylko, czyli jak zminimalizować ryzyko ataku psa” – 8-9.04 – Straż Miejska przeprowadziła w naszej szkole zajęcia dla Uczniów klas III. Odbyła się pogadanka na temat właściwego zachowania wobec psów.

-„Pani Wiaderko”– 11.04 – Zajęcia dla Uczniów klas I – III przeprowadziła ekspert od autyzmu, Pani Celina Twardysz. Uczniowie zapoznali się bliżej z codziennymi trudnościami, z jakimi zmagają się ich koleżanki i koledzy dotknięci autyzmem.

-  O autyzmie dla klas 7 – 14.04 – zajęcia organizowane przez pedagoga specjalnego miały na celu uświadomienie Uczniom, że każdy z nas jest inny.

- Odwiedziny Policji – 15.04 – Uczniowie klas 2 gościli funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Chojnicach, którzy przypomnieli dzieciom o bezpieczeństwie w domu i wyjaśnili jak reagować i zapobiegać cyberprzemocy.

 

Pomagamy bo możemy:

- Przedstawienie „Wielkanoc” – 04.04 –  Klasa 3a zaprezentowała przedstawienie dla przyjaciół Domu Dziennego Pobytu w Chojnicach z okazji Świąt Wielkanocnych.


Sport:

- Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Czersku – 05.03 - III miejsce.

- Niebieskie Igrzyska – 12.04 – Klasy 4 i 5 wzięły udział w Turnieju Hula-Hop, a klasy 6 i 7 w Turnieju Rzutów do Kosza.

- Miejskie Igrzyska Dzieci w Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt na dystansie 600m – 04.04 - IV miejsce.

- Miejskie Igrzyska Dzieci w Biegach Przełajowych w kategorii chłopców na dystansie 800m – 04.04 - II miejsce.

- Miejskie Igrzyska Młodzieży w Biegach Przełajowych w kategorii dziewcząt na dystansie1000m – 04.04 - III miejsce.

- Miejskie Igrzyska Młodzieży w Biegach Przełajowych w kategorii chłopców na dystansie 1200m – 04.04 - II miejsce.

- Miejskie Igrzyska Dzieci w Piłkę Nożną w kategorii dziewcząt – 22.04 - I miejsce.

- Miejskie Igrzyska Dzieci w Piłkę Nożną w kategorii chłopców – 22.04 - IV miejsce.

- Miejskie Igrzyska Młodzieży w Piłkę Nożną w kategorii dziewcząt – 25.04 - III miejsce.

- Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłkę Nożną w kategorii dziewcząt – 26.04 - III miejsce.

                                                                                                                                         

Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne:

-„Trzymaj Formę”– 09.04 – klasy 4 uczestniczyły w spotkaniu z przedstawicielką Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Chojnicach, którego celem było pogłębienie wiedzy Uczniów z zakresu zdrowego stylu życia.

 

Wycieczki:

- Wyjście do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach – 08.04 - Dzieci z klasy 3e wysłuchały historii pt. „Mówiące ręce” o dziewczynce, która nie mówi i uczyły się alfabetu palcowego.

-Wycieczka do Chojnickiego Klubu Żeglarskiego – 08.04 – Klasa 1e wzięła udział w warsztatach organizowanych przez ChKŻ, podczas których wysłuchały historii klubu i zapoznały się z elementami żaglówki, a także zwiedziły Zaborski Park Krajobrazowy, gdzie spotkały się z ornitologiem.

- Wyjście do Miejskiego Żłobka w Chojnicach– 11.04 – Klasa 3a zaprezentowała przedstawienie pt. „Wielkanoc”.

-Wycieczka do Charzyków – 23.04 – Klasa 3e uczyła się wiązać węzły i sterować łódką.

- Wyjście do chojnickiego Centrum Kultury - 24.04 – Klasy 3e, 4d i 6b uczestniczyły w wydarzeniach z okazji dnia Ziemi i wykonywali różnorodne zadania zaproponowane przez wystawców.

-Wycieczka do Wrocławia – 24-26.04 – Klasy 6 i 7 uczestniczyły w wycieczce do Wrocławia, zwiedziły m.in. Ostrów Tumski, Zamek Książ i Panoramę Racławicką.

-Wycieczka do Bydgoszczy – 24.04 – Klasa 3a i 3b obyły wycieczkę do Bydgoszczy, zwiedziły Muzeum Mydła i Brudu, obejrzały Wyspę Młyńską i Starówkę, a także były w Zoo w Myślęcinku i bawiły się na placu zabaw.

 

Imprezy szkolne i konkursy:

- „Wierszami Tuwima wiosna się zaczyna” – 03.04 - Powiatowy Konkurs Literacki klas 3 – 7 – W kategorii klas 3-4 nasza uczennica zajęła III miejsce, w kategorii klas 5-6 – również III miejsce, w kategorii klas 7 – I i III miejsce.

- Światowy Dzień Świadomości Autyzmu - Niebieskie Igrzyska – 02-11.04 – Przystąpiliśmy do projektu , którego organizatorem jest Instytut Wspomagania Rozwoju Dziecka w Gdańsku. Celem projektu jest zwiększenie świadomości na temat autyzmu. Ma on charakter edukacyjny i sportowo rekreacyjny. W naszej szkole odbył się niebieski marsz, igrzyska sportowe, wydarzenia edukacyjne, ścieżka sensoryczna i konkurs plastyczny „Autyzm, wiem, rozumiem, pomagam”.

- XIII Ogólnopolski Konkurs Liga Matematyczna – 09.04 – na podstawie wysokich wyników w półfinale ośmioro naszych Uczniów zakwalifikowało się do finału ogólnopolskiego, który został zorganizowany przez Instytut Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Pomorskiego w Słupsku oraz I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku i odbył się 23 kwietnia. Nasi Uczniowie zdobyli tytuły finalistów i laureatów.

-  Powiatowy Konkurs Matematycznego „Czar Par”. – 11.04 – Uczestnicy rozwiązywali 12 problemów z przedmiotów: matematyka, fizyka, chemia, biologia, geografia i informatyka.

-  XXIII Regionalny Turniej szachowy „Bawmy się razem” – 14.04 – Uczennice klasy 2 zajęły I i III miejsce.

-  Wojewódzki Konkurs Poezji Śpiewanej Kaczka dziwaczka w Miastku – 16.04 – Uczennica z klasy 1e zaliczyła udany występ.

-  Miejski Turniej BRD – 16.04 – Nasi reprezentanci zajęli I miejsce.

-  Miejski Konkurs Wiedzy Przyrodniczo - Ekologicznej dla klas 2 – 17.04 – Nasze reprezentantki zmierzyły się z 13 pytaniami i zajęły III miejsce.

-  XXXI Kwietniowe Spotkania z Poezją – 17.04 – Uczennice klasy 7a przedstawiły utwory Gałczyńskiego i Szymborskiej zachwycając publiczność i zdobywając wyróżnienie.

-  Międzyszkolny Konkurs Matematycznego dla klas 4 – 18.04 – nasi Uczniowie zajęli I i III miejsca.

-Dzień Ziemi – 22.04 – Klasy 1c, 1f, 3c i 3d wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się na akcję sprzątania miasta, natomiast wszyscy uczniowie świętowali ten dzień w ekofryzurze.

- Szkolny Konkurs Pięknego czytania – 22.04 – Konkurs miał na celu propagowanie czytania książek wśród Uczniów.

- Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas 2 i 3 – 23.04 – Dzieci wykazały się ogromną wiedzą o tematyce przyrodniczej.

- Bicie rekordu w jednoczesnym czytaniu książek – 24.04 – Na Starym rynku w Chojnicach nasi Uczniowie uczestniczyli we wspólnym czytaniu.

- „Humanistyczne potyczki” – 25.04 – Uczniowie klas 6 z powiatu chojnickiego zmagali się z zagadnieniami związanymi z mitologią i starożytną kulturą, filozofią i architekturą, podczas których nasi reprezentanci zajęli I i IV miejsce.

- Konkurs Przyrodniczy z Okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi – 25.04 – Uczniowie klasy 3a uczestniczyli w konkursie w Zespole Szkół Specjalnych w Chojnicach, układały puzzle i segregowały śmieci.

-Międzynarodowy dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem – 25.04 – Wzięliśmy udział w różnych aktywnościach mających na celu uświadomienie uczniom, rodzicom i nauczycielom, jak szkodliwy dla nas jest hałas.

- Konkurs Eko – Moda – 25.04 – Uczestnicy pokazali jak w kreatywny sposób wykorzystać surowce wtórne i stworzyć z nich ozdoby oraz ubrania.

- Finał IX Wojewódzkiego Konkursu Oratorskiego z Języka Angielskiego – 26.04 – Nasz uczeń zajął 6 miejsce i został finalistą konkursu.

 

Marzec

Prezentacje i pogadanki pedagoga i psychologa związane z promocją zdrowia:

- Straż Miejska – 08.01 – Zajęcia dla Uczniów klas V, pogadanka na temat bezpieczeństwa dzieci w sieci.

- Policja o bezpieczeństwie – 13.03 – Zajęcia dla Uczniów klas 1I – III, podczas których Panowie Policjanci przypomnieli dzieciom o zasadach bezpieczeństwa.

- Czynniki stresu – luty – Zajęcia dla Uczniów klasy VI b.

- Zachowania wobec siebie samych – luty – Zajęcia dla Uczniów klasy III d.

 

Pomagamy bo możemy:

-Zbiórka żywności – 15.03 –  Samorząd Uczniowski uczestniczył w zbiórce żywności dla osób potrzebujących, zorganizowanej przez Chojnicki Bank Żywności.

- Zajączek dla dzieci z Domu Dziecka – 28.03 – Cała społeczność szkolna włączyła się w przygotowanie paczek dla dzieci z Domów dziecka w Człuchowie, Gostycynie i Żalnie.

 

Sport:

- Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Czersku – 05.03 - III miejsce.

- Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Piłce Ręcznej Chłopców w Czersku – 05.03 – III miejsce.

- Miejskie Igrzyska Młodzieży w Koszykówkę Dziewcząt – 06.03 – III miejsce.

- Miejskie Igrzyska Młodzieży w Koszykówkę Chłopców – 07.03 – II miejsce.

- Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt w Nowej Cerkwi – 20.03 – II miejsce.

- Powiatowe Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców w Nowej Cerkwi – 20.03 – III miejsce.

- Miejskie Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej w kategorii Dziewcząt - 21.03 – II miejsce.

- Miejskie Igrzyska Młodzieży w Piłce Siatkowej w kategorii Chłopców - 22.03 – IV miejsce.

- Powiatowe Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie Dziewcząt w Brusach – 26.03 – II miejsce.

- Powiatowe Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie Chłopców w Brusach – 26.03 – III miejsce.

                                                                                                                                         

Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne:

- „Muzycznie o emocjach” – 01.03 – Panie z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przeprowadziły zajęcia dla Uczniów z klasy 2a, przybliżając Dzieciom sposoby określania i wyrażania swoich emocji.

-Efektywne metody uczenia się – 06.03 – Panie z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej przeprowadziły zajęcia dla Uczniów z klasy 7a. Podczas warsztatów Uczniowie wymieniali się pomysłami na temat sposób, które pomagają im się uczyć, wykonywali ćwiczenia pomocne w zachowaniu higieny pracy i relaksu.

- Projekt „Szkoła Promująca Zdrowie” – marzec – W ramach projektu Uczennice klasy 5c, 5d, 7a i 7b wzięły udział w zajęciach dotyczących sposobów radzenia sobie ze stresem. Dowiedziały się, czym jest stres, w jaki sposób się objawia oraz jak w prawidłowy sposób sobie z nim radzić oraz w kilkuosobowych grupach przygotowały plakaty pt. Jak radzić sobie ze stresem.

- Sensoplastyka – 22.02 – Klasa 3a wzięła udział w zajęciach, podczas których ćwiczyli zmysł węchu i dotyku.

- Drewniany teatrzyk Kamishibai – 23.02 – Klasa 1d rozpoczęła cykliczne spotkania z magicznym drewnianym teatrzykiem, którego technika wywodzi się z Japonii, wykorzystuje plansze z obrazkami In tekstem oraz drewnianą skrzynkę.

- Schronisko dla Zwierząt „Przytulisko” – 20 i 26.02 – Wizyta kota Pistacji z Opiekunkami była nagrodą dla klas, które w największym stopniu zaangażowały się w zbiórkę żywności dla zwierząt z chojnickiego schroniska.

 

Wycieczki:

- „Kolorowe oklejanie” - 16.03 - Dzieci z klas 1d, 3a i 3e były w Muzeum Historyczno-Etnograficznym w Chojnicach i uczestniczyły w warsztatach w warsztatach plastyczno-technicznych, przy pomocy różnych materiałów ozdabiały świąteczne jajka.

- Wyjście do Muzeum Historyczno – Etnograficznego w Chojnicach – 16.03 – Klasa 1d wzięła udział w warsztatach pt. „Pamiątka z Kaszub”. Zajęcia polegały na ozdabianiu drewnianych kuchennych łopatek elementami haftu kaszubskiego.

- Wyjście do Muzeum Historyczno – Etnograficznego w Chojnicach – 19.03 – Klasa 2a wzięła udział w warsztatach pt. „Pamiątka z Kaszub” i wykonała kaszubskie hafty na torbach wielokrotnego użytku.

- Chojnicki Dzień Mobilności – 21.03 – Uczniowie klasy 6a wybrali się autobusem na chojnicki dworzec, obejrzeli pokaz akrobaty rowerowego Jonasza Pakulskiego – uczestnika X edycji „Mam Talent”, uczestniczyli w programie edukacyjnym przeprowadzonym przez Strażników Miejskich i spędzili czas z muzyczną grupą Obywatel MC i DjChmielix.

- Manufaktura Rozwoju i Radości w Chojnicach – 25.03 – Uczniowie klasy 1e poznali historię powstania mydła i jego zastosowanie.

- Wyjście do Muzeum Historyczno – Etnograficznego w Chojnicach – 27.03 – Klasa 1a, 1c i 1f wzięły udział w wielkanocnych warsztatach plastycznych.

 

Imprezy szkolne i konkursy:

- VII Miejsko – Gminny Zespołowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas I – III – 01.03 – zespoły Uczniów z naszej szkoły zajęły II i III miejsce.

- Drzwi Otwarte 2024 – 07.03 – Powitaliśmy w naszej szkole przyszłych pierwszoklasistów wraz z Rodzicami, którzy podziwiali talenty naszych Uczniów podczas przedstawień i zwiedzali szkołę, zapoznając się z ofertą edukacyjną, opiekuńczą i wychowawczą szkoły.

- Konkurs „Zakładkę zrób wspaniałą, aby lepiej się czytało” – 01.03 – Konkurs był zorganizowany dla klas I w celu zachęcenia dzieci do czytania.

- Miejski Konkurs Poezji „Dzieciństwo wierszem malowane” – 22.03 – Uczniowie uczestniczyli w konkursie mającym na celu uwrażliwienie na poezję i pokazanie umiejętności oddania całej gamy uczuć słowem i gestem.

- Tydzień Kultury Brytyjskiej – 22-27.03 – Tydzień obfitował w wiele atrakcji: dekorowanie korony Króła Karola, „London Trip” , czyli poznawanie atrakcji Londyny,  „Kahoot” – konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii, „Pingwin” – konkurs leksykalno-gramatyczny, Dzień Flagi Brytyjskiej i „Five o’clock – herbatka po angielsku.

-IX Wojewódzki Konkurs Oratorski w Gdańsku „Stand Up& Talk” w Gdańsku – 14.03 –VII miejsce naszego Ucznia i awans do finału.

-Święto Liczby Pi – 14.03 – Z okazji Międzynarodowego Dnia Matematyki i Liczby Pi odbyły się konkursy dla Uczniów klas IV-VII matematyczne dyktando, wirtualny Escape Room, zadania z kodami QR, Rummikub.

- XXIII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Liga Matematyczna – 19.03 – Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w półfinale tego prestiżowego konkursu.

- Miejski Konkurs Plastyczny „Pisanka Wielkanocna” – 19.03 – I miejsce naszej Uczennicy w kategorii klas 2-3 i wyróżnienia dla Uczniów klas 1.

- „Żegnamy Zimę” – 19.03 – Uczniowie klas 1c i 7d uczestniczyli w happeningu, kolorowo ubrani wraz z marzanną, wyposażeni w grzechotki, wyruszyli pożegnać zimę i przywitać wiosnę, wywołując uśmiechy na twarzach mijających ich mieszkańców Chojnic.

- XVII Wojewódzki Konkurs Plastyczno-Matematyczny w Silnie – 21.03 – nasze Uczennice zajęłyI miejsce w kategorii „Skala w życiu codziennym”, II i III miejsce w kategorii „Świat trójkątów”, III miejsce w kategorii „Reklama czworokątów”.

-Chojnicki Dzień Mobilności – 21.03 – klasa 6awybrała się autobusem miejskim na dworzec w Chojnicach, uczniowie obejrzeli akrobacje na rowerze Jonasza Pakulskiego, uczestnika X edycji Mam Talent i skorzystali z programu edukacyjnego Straży Miejskiej.

- Miejski Konkurs Recytatorski „Dzieciństwo wierszem malowane” – 22.03 – w kategorii klas 7 i 8, nasze uczennice zdobyły I i II miejsce, a w kategorii klas 4 uczennica zdobyła II miejsce.

-Pierwszy dzień wiosny – 21.03 – w tym królowały kolorowe ubrania i uśmiechy na twarzach dzieci.

-Konkurs wielkanocny „Ale jaja” – 22.03 – uczniowie z kółka plastycznego stworzyli gigantyczne jajo i wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez Centrum Handlowe Brama Pomorza w Lipienicach koło Chojnic.

- Akademia Tutiusa – 26.03 – Chętni Uczniowie z naszej szkoły otrzymali indeksy, a celem inicjatywy jest rozszerzanie wiedzy z zakresu historii, fizyki, chemii, biologii, filozofii i języków obcych.

- Konkurs „Projekt okładki ulubionej książki” – 28.03 – Konkurs był zorganizowany dla klas 3 w celu zachęcenia dzieci do czytania.

 

 

Styczeń/Luty

                                                                                             

Prezentacje i pogadanki pedagoga i psychologa związane z promocją zdrowia:

- Moje emocje – 08.01 – Zajęcia dla Uczniów klasy 2e i 6d mające na celu naukę nazywania swoich emocji i panowania nad nimi.

-Profilaktyka uzależnień – luty – Zajęcia dla Uczniów klas VII mają na celu zapobieganie uzależnieniom i jednoczesne wzmacnianie czynników chroniących. Rozmowy nt. sposobów spędzania czasu wolnego.


Sport:

- Miejskie Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt – 21.02 – 2 miejsce.

- Miejskie Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców – 22.02 – 3 miejsce.

- Miejskie Igrzyska Młodzieży w Piłce Ręcznej Dziewcząt – 28.02 - 1 miejsce i awans
do Igrzysk Powiatowych.

- Miejskie Igrzyska Młodzieży w Piłce Ręcznej Chłopców – 29.02 –1 miejsce i awans
do Igrzysk Powiatowych.

                                                                                                                

Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne:

- Projekt „Trzymaj Formę” – styczeń/luty  – Klasa 3b brała udział w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest talerz zdrowia i stworzyli swój własny talerz z zachowaniem wszystkich poznanych zasad.

- Projekt „Szkoła Promująca Zdrowie” – styczeń/luty – W ramach projektu uczennice klasy 5e wzięły udział w zajęciach dotyczących sposobów radzenia sobie ze stresem. Dowiedziały się, czym jest stres, w jaki sposób się objawia oraz jak w prawidłowy sposób sobie z nim radzić.

- Otwarcie nowych pracowni: ekologicznej i matematycznej – 20.02– Uczniowie uzyskują dostęp do nowoczesnych narzędzi i wyposażenia, które pozwolą im na rozwijanie edukacji ekologicznej na wysokim poziomie.

- Sensoplastyka – 22.02 – Klasa 3a wzięła udział w zajęciach, podczas których ćwiczyli zmysł węchu i dotyku.

- Drewniany teatrzyk Kamishibai – 23.02 – Klasa 1d rozpoczęła cykliczne spotkania z magicznym drewnianym teatrzykiem, którego technika wywodzi się z Japonii, wykorzystuje plansze z obrazkami In tekstem oraz drewnianą skrzynkę.

- Schronisko dla Zwierząt „Przytulisko” – 20 i 26.02 – Wizyta kota Pistacji z Opiekunkami była nagrodą dla klas, które w największym stopniu zaangażowały się w zbiórkę dla zwierząt z chojnickiego schroniska.

 

Wycieczki:

- Wycieczka do Chocińskiego Młyna – 27.01  - Klasa 2e podczas zajęć dotyczących pór roku dowiedziała się jak to jest, że mamy dzień i noc, a także dlaczego zmieniają się pory roku. Dzieci odwiedziły również Muzeum Przyrodnicze Parku Narodowego Bory Tucholskie.

- Wyjście do Muzeum Historyczno – Etnograficznego w Chojnicach – 26.02 – Klasa 1d wzięła udział w warsztatach pt. „Pamiątka z Kaszub”. Zajęcia polegały na ozdabianiu drewnianych kuchennych łopatek elementami haftu kaszubskiego.

 

Imprezy szkolne i konkursy:

-Bal Karnawałowy – 26.01– Klasa 5b po intensywnym półroczu systematycznej i efektywnej pracy bawiła się na swoim balu.

- Konkurs Wiedzy o Chojnicach – 13.02 – Uczniowie klas III wzięli udział w nie lada wyzwaniu, jakim był ten konkurs organizowany w naszej szkole.

- Walentynki– 14.02 – Cała społeczność szkolna była zaangażowana w obchody tego święta, każdy mógł dać komuś Walentynkę poprzez wrzucenie kartki z życzeniami do specjalnej skrzynki, a następnie uczniowie z Samorządu roznosili kartki do klas. Niektóre klasy wybrały się wraz z Wychowawcami do pizzerii, a inne bawiły się wspólnie w szkole.

- Konkurs „Zima jest super, gdy mądrze i bezpiecznie bawimy się na śniegu i lodzie” – 18.02 – Konkurs był zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – II i klasy

IV – VII. Uczestniczy mieli za zadanie pokazać w formie pracy plastycznej zabawy zimowe ze zwróceniem uwagi na zachowanie bezpieczeństwa i odpowiedzialności podczas korzystania z uroków zimy. W konkursie wzięło udział aż 65 Dzieci.

-Dzień Pizzy– 19.02 – W tym dniu wszystkie klasy świętowały dzień jednej ze swoich ulubionych dań, niektórzy poszli do pizzerii z Wychowawcami, a inni zamówili pizzę do szkoły.

- Dzień Śpiocha – 20.02 –W tym dniu każdy kto przyszedł do szkoły w piżamie nie był pytany. Stroje były kolorowe, a atmosfera wesoła.

- Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – 21.02 – Ten dzień jest okazją do zwrócenia uwagi na piękno, złożoność naszego ojczystego języka. Uczniowie mieli okazję rozwiązywać krzyżówki, testy, grać w językowego kahoota czy też wykonać różne tematyczne plakaty.

 - Konkurs  „Mistrz Języka” – 26.02 – Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się konkurs dla Uczniów klas IV-VII, którzy najlepiej posługują się językiem polskim.                                    

 

Grudzień

 

Prezentacje i pogadanki pedagoga i psychologa związane z promocją zdrowia:

- Zajęcia wzmacniające poczucie własnej wartości. Określenie moich mocnych i słabych stron. 01.12. – zajęcia dla uczniów mające na celu wzmacnianie ich samooceny.

- ”W służbie prawu” – 03.12 – ogólnopolski projekt edukacyjny, podczas którego funkcjonariusze służby więziennej podzielili się z uczniami klas 6 swoją wiedzą na temat prawa karnego i wykonawczego.

- Dzień Niepełnosprawności. Prezentacja. Wszyscy jesteśmy różni, ale działamy wspólnie. – 22.12 – cała społeczność szkolna obejrzała prezentację na lekcjach
z Wychowawcami.


Sport:

- Mikołajki” – 06.12 –  gry i zabawy dla dzieci z klas 1-3 na zajęciach z gimnastyki korekcyjnej.

-Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej klas 7 i 8 szkół podstawowych w Chojnicach – 06.12 – Dziewczęta z naszej szkoły zdobyły 2 miejsce.

-Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej – 7.12 – uczniowie sześciu klas 6 wzięli udział
w rozgrywkach piłki nożnej drużyn mieszanych, których celem była nie tylko dobra zabawa, ale także rywalizacja fair play i integracja grupy rówieśniczej.

-Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie – 08.12 -  zarówno dziewczęta jak i chłopcy z klas 4 zdobyli pierwsze miejsca i awansowały do rozgrywek powiatowych w Dwa Ognie.

- Zawody pływackie o Puchar Burmistrza Chojnic – 19.12 -  dzieci z klas 1-4 reprezentowały naszą szkołę w zawodach pływackich w stylu dowolnym i klasycznym,
w którym jeden z naszych uczniów zdobył pierwsze miejsce.

                                                                                                                                         

Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne:

-Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie – 12.12 –klasa 2d po raz kolejny w ramach projektu przyrodniczego wybrała się do Centrum Edukacji, tym razem zgłębiając wiedzę nt. papieru oraz znaczenia segregowania odpadów.

- „Z darami natury świat nie jest ponury” – 18.12 – w trakcie warsztatów uczniowie wykonali świąteczny las w słoiku.

 

Pomagamy bo możemy:

- Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych -  08.12 – odbyły się lekcje wychowawcze mające na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób niepełnosprawnych, była również ścieżka sensoryczna dla najmłodszych, pieczenie pierniczków i spotkanie
z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domu Pomocy Społecznej, Domu Dziennego Pobytu oraz uczniami Zespołu Szkół Specjalnych. Odbył się również koncert, podczas którego wystąpili nasi goście oraz uczniowie.

- „Od serca dla Oliwki”  – 14.12 – akcja charytatywna przy współpracy z uczniami
i rodzicami, której dochód został przeznaczony na rehabilitację Oliwii, córki naszej byłej uczennicy.

- Paczki dla Dzieci z Domów Dziecka – 14.12 – z okazji świąt nasi uczniowie przygotowali
i dostarczyli wraz z nauczycielami paczki dla Dzieci z Domów Dziecka w Człuchowie, Żalnie i Gostycynie.

- „Talenciaki”  – 15.12 – szkoła otrzymała nagrody w akcji „Talenciaki”. Współpraca między uczniami, rodzicami i nauczycielami okazała się bardzo efektywna.

- Spotkanie Wigilijne Seniorów  – 16.12 –  mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły i być gospodarzami spotkania blisko 150 Seniorów. Wiceburmistrz Miasta Chojnice oraz Stowarzyszenie Aktywni 50+ zorganizowali spotkanie, której sponsorem była Fundacja Biedronka.

- „Szlachetna Paczka”  – 16-17.12 –  w Weekend Cudów Wolontariusze dostarczali paczki najbardziej potrzebującym, w naszej szkole mieścił się jeden ze sztabów.

 

Wycieczki:

- Wycieczka do Torunia – 30.11  - klasy 4b, 4c i 4e wybrała się na Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu.

-Wycieczka na pocztę – 13.12 –klasy 5 udały się na pocztę w celu wysłania kart
z życzeniami świątecznymi do swoich najbliższych.

- Wioska Świętego Mikołaja – 15.12 – klasy 2a i 2b odwiedziły wioskę Świętego Mikołaja, piekły pierniki, szukały niespodzianek , robiły ozdoby świąteczne, pisały list do Mikołaja,
a na koniec się z nim spotkały.

- Dolina Świętego Mikołaja w Lubnicy – 13.12 – klasy 1c i 1f odwiedziły Dolinę Świętego Mikołaja. Dzieci grały, śpiewały, wykonały choinki metodą decoupage, a na koniec dostały upominki od św. Mikołaja.

- Wycieczka do Chełmna i Torunia – 35.12  - klasy 5b, 5e i 6e zwiedziły starówkę
w Chełmnie, a następnie udały się na spektakl do Teatru Baj Pomorski na spektakl „Opowieść Wigilijna”.

 

Imprezy szkolne i konkursy:

- „Andrzejki” – 01.12 –zabawy andrzejkowe dla całej społeczności szkolnej.

-„Mikołajki” – 06.12 – gry i zabawy dla uczniów całej szkoły w ramach spotkań 
z wychowawcami.

- Konkurs z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia – 06.12 – klasy 4-7

- Powiatowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej – 07.12 – członkowie szkolnego Klubu Ligi Ochrony Przyrody zajęli 2 miejsce w konkursie, który odbył się w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie”.

- Jarmark Bożonarodzeniowy– 08.12 – Dzieci z klas 1 – 3 zaśpiewały utwory muzyczne na Rynku Miejskim w Chojnicach.

- „Fabuła z kubka”– 13.12 – powiatowy konkurs literacki, polegał na napisaniu przez uczniów opowiadania, którego bohaterem miał być naukowiec, posiadający możliwość spełnienie jednego życzenia, a akcja miała dziać się w kosmosie w czasie przyszłym.

-Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim – 14.12 –udział uczennic klas 6.

-XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej – 18.12 – nasza uczennica zdobyła 2 miejsce w kategorii Juniorek do lat 10.

                                      

Listopad

 

Prezentacje i pogadanki pedagoga i psychologa związane z promocją zdrowia:

- Zajęcia wzmacniające postawę tolerancji i szacunku – 17.11 – klasa 4e, 23.11 – klasa 1e.

- Zajęcia wzmacniające umiejętności komunikacyjne – 24.11 – klasa 5a.

- Zajęcia wzmacniające umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami – 27.11 - klasa 3d, 28.11 - klasa -  3b, 29.11 – klasa 3e.


Sport:

-„ Przygoda z Futsalem” – 09.11 –  chłopcy zdobyli 3 miejsce w turnieju, a jeden z nich został królem strzelców.

- Igrzyska w Piłce Siatkowej klas 6 – 16.10 – 20.11 – w turnieju zwyciężyła klasa 6f.

- Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Koszykówkę 3x3 – 16-17.11. – dziewczęta i chłopcy
w kategorii Dzieci zdobyły 1 miejsca, a dziewczęta w kategorii Młodzieży zdobyły 2 miejsce.

- Igrzyska Dzieci w Koszykówkę 3x3 – 23.11 -  zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców wywalczyła 2 miejsca w powiecie.

- Mikro Granty – „Przygoda z Futsalem” – 15.11 - 3 miejsce w turnieju piłki nożnej.

- Mikro Granty – „Mistrzostwo o wszystko” – 24.11 - 2 miejsce w turnieju piłki nożnej.

 

Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne:

- Europejski dzień Zdrowego Jedzenia i Odżywiania – 09.11 – klasy 2a, 3a i 3e samodzielnie przygotowała kanapki. Dzień ten był okazją do promowania zdrowych nawyków żywieniowych.

-Sensoryka – innowacja pedagogiczna – 13.11 – uczniowie klasy 1d spacerowali po ścieżce sensorycznej pobudzając zmysły dotyku, wzroku i równowagi.

- Odpowiedzialność prawna osób nieletnich. Bezpieczny Internet – cyberprzemoc” – 24.11 – uczniowie klas 6 wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem policji, który utwierdził nas w przekonaniu, że takie działania wychowawczo – profilaktyczne są niezbędne dla naszej młodzieży.

 - Bajkoterapia – listopad – w tym miesiącu podczas innowacji pedagogicznej dzieci świetnie się bawiły, ale też wykonały dużo pracy, której towarzyszyły takie emocje
jak przyjaźń, miłość i cierpliwość.

- Luźne lekcje z naukowcami – klasa 1c zapoznała się z postacią Alfreda Nobla, a klasa 3e z postacią Mikołaja Kopernika.

 

Pomagamy bo możemy:

-„Szkoła pamięta” – 01.11 – dzieci wraz z wychowawcami w ramach akcji wybrały
się na pobliski cmentarz, zapaliły znicze i uporządkowały opuszczone groby oraz złożyły hołd zmarłym w wielu ważnych miejscach na mapie naszego miasta.

- Świąteczna zbiórka żywności-  24 – 25. 11 – wolontariusze z Samorządu uczniowskiego wraz  z opiekunami jak co roku zaangażowali się w zbiórkę żywności zorganizowaną
przez Chojnicki Bank Żywności.

 

Wycieczki:

- Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach – 23.11  - klasa 2c rozbudzała zainteresowania czytelnicze i poznała pracę bibliotekarza.

- Pizzeria Bazylia – 27.11 –klasa 5b udała się do pizzerii na warsztaty pieczenia pizzy,
gdzie oprócz wyrabiania ciasta i smakowania swoich wypieków dzieci dowiedziały się, jaka jest historia tego przysmaku.

- Wioska Świętego Mikołaja – 28.11 – klasy 1d i 2e odwiedziły wioskę Świętego Mikołaja, piekły pierniki, szukały niespodzianek , robiły ozdoby świąteczne, pisały list do Mikołaja,
a na koniec się z nim spotkały.

           

Imprezy szkolne:

-Konkurs recytatorski „Eko-Art.” –06-07.11 – dzieci uczestniczyły w powiatowym konkursie o tematyce przyrodniczej.

-Dzień Postaci z Bajek – 06.11 – dzieci przebrały się za różne bajkowe postaci, a biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny inspirowany treścią książek.

- Szkoła do hymnu– 11.11 – po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji
i Nauki. Cała społeczność szkoły wspólnie zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.

- Dworek Polski i „Salon Chopina” – 10.11 – w ramach obchodów Święta Niepodległości gościliśmy w naszej szkole aktorów zespołu Dworek Polski, którzy wystawili spektakl „Salon Chopina”, co pozwoliło uczniom zadumać się nad trudną historią Polski pod zaborami,
ale również odkryć najpiękniejsze tradycje muzyki i tańca, które brzmiały w twórczości Fryderyka Chopina.

 

 -XIII Światowy dzień Tabliczki Mnożenia – 17.11 – na lekcjach matematyki uczniowie klas IV – VII garli w grę planszową z tabliczką mnożenia, która dostarczyła dzieciom
i młodzieży dużo pozytywnych emocji.

- Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień– 21.11 – święto, które szkoła organizuje corocznie to dzień, w którym wszyscy się do siebie uśmiechają, pozdrawiają i składają życzenia osobiście oraz za pośrednictwem Skrzynki Życzliwości.

- „ Jesienne spotkanie z poezją” – 21.11 – w naszej szkole został zorganizowany XXIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski o tematyce jesiennej.

- Światowy dzień Misia – 27.11 – w tym dniu każdy mógł przyjść do szkoły ze swoją ulubioną maskotką.

 

Październik

 

Prezentacje i pogadanki pedagoga i psychologa związane z promocją zdrowia:

- Zajęcia wzmacniające postawę tolerancji i szacunku – 28.09 – klasa 5a.

- Zajęcia wzmacniające pozytywne relacje rówieśnicze wewnątrz zespołu klasowego – 18.10 – klasa 6b.

- Zajęcia wzmacniające poczucie własnej wartości - 23.10 - klasa 5e, 25.10 - klasa -  5c,
26.10 – klasa 5a


Sport:

-Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w tenisie stołowym – 25.10 –  obie reprezentacje dziewcząt w swoich kategoriach zdobyły 2 miejsca, chłopcy w kategorii dzieci również uplasowali się na podium zdobywając 3 miejsce.

 

Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne:

- „W pustyni i w puszczy” – 13 - 17.10 - klasy 6 umacniały umiejętność współpracy
i wzajemnego zaufania podczas omawiania lektury. Na lekcjach języka polskiego w naszej szkole często pracujemy metodą stacji zadaniowych, co pobudza aktywność wszystkich uczniów i jest ciekawą odskocznią od tradycyjnych zajęć.

- „Luźne lekcje z naukowcami” – 27.10 – klasy 1c i 3e dołączyły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego. Maria Skłodowska Curie, była pierwszym naukowcem, którego poznały dzieci. Wspólnie wykonały one eksperyment „Wulkan”.

- „Z darami natury świat nie jest ponury” – klasa 1f przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, mającego na celu kształtowanie postaw proekologicznych, zdobywanie doświadczeń w obserwowaniu otoczenia, eksperymentowaniu i poznawaniu świata, a także integrację grupy i sposoby poznawania możliwości spędzania czasu wolnego na łonie natury.

 

Pomagamy bo możemy:

- Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – 10.10 – klasy 4e, 6a oraz 6b uczestniczyły
w obchodach tego ważnego dnia pod hasłem: Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka, spotkanie odbyło się na Starym Rynku w Chojnicach.

- Międzynarodowy Dzień Świadomości Jąkania -  20 - 22.10 – z okazji tego święta
w szkole wyświetlana była prezentacja uświadamiająca naszych uczniów, czym jest jąkanie oraz jak powinniśmy się zachować w stosunku do osób jąkających się. Odbył się również konkurs, którego celem było stworzenie plakatu związanego z Dniem Osób Jąkających się.

 

Wycieczki:

- Copernicus Volleyball Cup – 04.10  - wyjazd dziewcząt na turniej piłki siatkowej
w nagrodę za udział w turnieju tańca You Can Dance i zawody sportowe w różnych dyscyplinach w poprzednim roku szkolnym.

- Biskupin – historia osady -  05.10 – integracja klas 3e i 3b podczas wycieczki.

- Wycieczka do Gdańska do kina i do Jump City- 09.10  -  klasa 6a obejrzała film
pt. „O psie, który jeździł koleją”, który opowiadał o przyjaźni mimo przeciwności losu, następnie pod okiem instruktora klasa odbyła lekcję WF na trampolinach.

- Zamek w Malborku i farma strusi afrykańskich w Garczynie – 16.10 – odwiedziły klasy 5b, 5e i 6e;

- Rozpoczęcie „cyklu spotkań z książką” w Miejskiej Bibliotece w Chojnicach – klasa 3e;

- Zamek w Malborku – 25.10 -  odwiedziły klasy 7a, 7c i 7d;

- Kaszubski Dom Rękodzieła w Swornegaciach – 25.10 – klasa 3a wzięła udział
w warsztatach wypiekania chleba oraz oglądała narzędzia i naczynia stosowane dawniej
w gospodarstwach domowych.

- Salon pielęgnacji psów „Manczi” – klasa 1c poznała zawód gromera i przyglądała
się, jak wygląda wizyta psów w takim salonie.

           

Imprezy szkolne:

- Wybory do Samorządu Uczniowskiego – 02.10.

- Konkurs recytatorski „Eko-Art” – 4.10.

- „Bezpieczna droga do i ze szkoły” – konkurs dla klas 1 – 3 miał na celu przypomnienie uczniom nt. bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły.

- Udział dzieci z naszej szkoły w konkursie literackim „Wiersz na zdrowie” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę w Chojnicach – 07.10.

- Dzień Dziewczynek – 13.10.

- Międzynarodowy Dzień Plecaka – 17.10 – uczniowie dzielili się swoimi pomysłami, marzeniami i przygodami podczas lekcji historii.

- Dzień Papieski i ślubowanie uczniów klas I – 17.10.

- „Mój Przyjaciel Zwierzak” – 20.10 - konkurs plastyczny zorganizowany przez świetlicę szkolną w związku z tygodniem zwierząt, mający na celu wzmacnianie postawy szacunku
i wrażliwości wobec zwierząt oraz rozwijanie inteligencji emocjonalnej, kształtowanie zachowań prospołecznych, jak również wspieranie edukacji artystycznej i twórcza organizacja czasu wolnego.

- „Przerwa na czytanie” – 20.10 – cała społeczność szkolna przystąpiła
do Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji.

- Eliminacje do powiatowego konkursu recytatorskiego Eko-Art. – 26.10 – konkurs
miał na celu zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na wpływ człowieka na ekologię, faunę, florę i zjawiska atmosferyczne oraz możliwości spędzania czasu wolnego na łonie natury.

    

Wrzesień

 Prezentacje i pogadanki pedagoga i psychologa związane z promocją zdrowia:

- zajęcia integracyjno – adaptacyjne – cały miesiąc – wszystkie klasy pierwsze;

- profilaktyka zdrowia psychicznego – 26.09 – klasa 6d uczestniczyła w zajęciach, których tematyka obejmowała opisanie swoich celów na ten rok szkolny, na czym chcemy się skupić, co kontynuować, a co przestać robić.

 

Sport:

-Bieg Fair Play - 20.09 – ogólnopolska akcja Polskiego Komitetu Olimpijskiego,
w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Łącznie przebiegliśmy 1203 km;

- zajęcia SKS – cały rok szkolny: cross-fit, piłka siatkowa dla klas 4-7 odbywają się dwa razy w tygodniu;

- program SKS z Ministerstwa - cały rok szkolny: zajęcia piłki siatkowej, koszykówki, piłki nożnej i piłki ręcznej dla dzieci z klas 4-7 odbywają się 4 razy w tygodniu;

- Be active - 25-29.09  - aktywne przerwy dla klas 4-7 – przez cały tydzień uczniowie mogli skorzystać z przygotowanych przez wuefistów zajęć sportowych, jak również tanecznych,
na długich przerwach;

- sztafetowe biegi przełajowe – 28.09 – II miejsce dziewcząt z klas 7 podczas Miejskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Chojnicach.

 

Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne:

- „Bezpieczna droga do szkoły – Autochodzik” - 20.09. Spotkanie uczniów klas I ze Strażą Miejską odbyło się w ramach działań wychowawczo – profilaktycznych. Funkcjonariusze Straży Miejskiej poprowadzili zajęcia dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego;

- Laboratoria przyszłości - cały rok szkolny – podczas zajęć odkrywamy talenty
i rozwijamy zainteresowania.

 

Pomagamy bo możemy:

- „Szlachetna Paczka”- 23.09 – Dyrekcja SP nr 8 udostępnia pomieszczania na szkolenia
dla Wolontariuszy;

-challenge dla Pani Moniki - 29.09 – pomagamy Pani Monice, nauczycielce wychowania fizycznego ze Szkoły Specjalnej w Chojnicach.

 

Wycieczki:

- Piesza wycieczka ścieżką dydaktyczną „Piła Młyn” w Parku Narodowym „Bory Tucholskie” - 14.09  - Uczniowie klasy 2d zapoznali się z zasadami przebywania w Parku Narodowym, dowiedzieli się, jakie jest znaczenie obszarów chronionych, pomników przyrody, ochrony ptaków, nietoperzy oraz owadów.

- Muzeum Brudu i Mydła w Bydgoszczy -  27.09 - zwiedziły klasy 2c i 2d;

- Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy - 27.09  -  dzieci
z klas 2c i 2d wysłuchały wykładu nt. wirusów i bakterii w Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika;

- Centrum Nauki Experyment - 26.09 - odwiedziła klasa 6b, także zwiedzała interaktywne wystawy, Skwer Kościuszki, Akwarium Gdyńskie i bawiła się w Jump City w Gdyni.

- Muzeum Historyczno – Etnograficzne w Chojnicach - 29.09 -  odwiedziła klasa 2b;

- stadion Chojniczanki Chojnice -30.09 -obejrzała klasa 2a.

           

Imprezy szkolne:

- Dzień Kropki -17.09  ;

- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 29.09;

  • Dzień Chłopaka - 30.09.

                                  

 

Data dodania: 2023-10-24 21:26:11
Data edycji: 2024-06-21 13:11:15
Ilość wyświetleń: 439

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej