Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Godło

Szkoła promująca zdrowie - Aktualności

Aktualności dotyczące promocji zdrowia

Rok szkolny 2023/2024

 

Styczeń/Luty

                                                                                             

Prezentacje i pogadanki pedagoga i psychologa związane z promocją zdrowia:

- Moje emocje – 08.01 – Zajęcia dla Uczniów klasy 2e i 6d mające na celu naukę nazywania swoich emocji i panowania nad nimi.

-Profilaktyka uzależnień – luty – Zajęcia dla Uczniów klas VII mają na celu zapobieganie uzależnieniom i jednoczesne wzmacnianie czynników chroniących. Rozmowy nt. sposobów spędzania czasu wolnego.


Sport:

- Miejskie Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Dziewcząt – 21.02 – 2 miejsce.

- Miejskie Igrzyska Dzieci w Piłce Ręcznej Chłopców – 22.02 – 3 miejsce.

- Miejskie Igrzyska Młodzieży w Piłce Ręcznej Dziewcząt – 28.02 - 1 miejsce i awans
do Igrzysk Powiatowych.

- Miejskie Igrzyska Młodzieży w Piłce Ręcznej Chłopców – 29.02 –1 miejsce i awans
do Igrzysk Powiatowych.

                                                                                                                

Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne:

- Projekt „Trzymaj Formę” – styczeń/luty  – Klasa 3b brała udział w zajęciach dotyczących zdrowego odżywiania. Uczniowie dowiedzieli się, czym jest talerz zdrowia i stworzyli swój własny talerz z zachowaniem wszystkich poznanych zasad.

- Projekt „Szkoła Promująca Zdrowie” – styczeń/luty – W ramach projektu uczennice klasy 5e wzięły udział w zajęciach dotyczących sposobów radzenia sobie ze stresem. Dowiedziały się, czym jest stres, w jaki sposób się objawia oraz jak w prawidłowy sposób sobie z nim radzić.

- Otwarcie nowych pracowni: ekologicznej i matematycznej – 20.02– Uczniowie uzyskują dostęp do nowoczesnych narzędzi i wyposażenia, które pozwolą im na rozwijanie edukacji ekologicznej na wysokim poziomie.

- Sensoplastyka – 22.02 – Klasa 3a wzięła udział w zajęciach, podczas których ćwiczyli zmysł węchu i dotyku.

- Drewniany teatrzyk Kamishibai – 23.02 – Klasa 1d rozpoczęła cykliczne spotkania z magicznym drewnianym teatrzykiem, którego technika wywodzi się z Japonii, wykorzystuje plansze z obrazkami In tekstem oraz drewnianą skrzynkę.

- Schronisko dla Zwierząt „Przytulisko” – 20 i 26.02 – Wizyta kota Pistacji z Opiekunkami była nagrodą dla klas, które w największym stopniu zaangażowały się w zbiórkę dla zwierząt z chojnickiego schroniska.

 

Wycieczki:

- Wycieczka do Chocińskiego Młyna – 27.01  - Klasa 2e podczas zajęć dotyczących pór roku dowiedziała się jak to jest, że mamy dzień i noc, a także dlaczego zmieniają się pory roku. Dzieci odwiedziły również Muzeum Przyrodnicze Parku Narodowego Bory Tucholskie.

- Wyjście do Muzeum Historyczno – Etnograficznego w Chojnicach – 26.02 – Klasa 1d wzięła udział w warsztatach pt. „Pamiątka z Kaszub”. Zajęcia polegały na ozdabianiu drewnianych kuchennych łopatek elementami haftu kaszubskiego.

 

Imprezy szkolne i konkursy:

-Bal Karnawałowy – 26.01– Klasa 5b po intensywnym półroczu systematycznej i efektywnej pracy bawiła się na swoim balu.

- Konkurs Wiedzy o Chojnicach – 13.02 – Uczniowie klas III wzięli udział w nie lada wyzwaniu, jakim był ten konkurs organizowany w naszej szkole.

- Walentynki– 14.02 – Cała społeczność szkolna była zaangażowana w obchody tego święta, każdy mógł dać komuś Walentynkę poprzez wrzucenie kartki z życzeniami do specjalnej skrzynki, a następnie uczniowie z Samorządu roznosili kartki do klas. Niektóre klasy wybrały się wraz z Wychowawcami do pizzerii, a inne bawiły się wspólnie w szkole.

- Konkurs „Zima jest super, gdy mądrze i bezpiecznie bawimy się na śniegu i lodzie” – 18.02 – Konkurs był zorganizowany w dwóch kategoriach wiekowych: klasy I – II i klasy

IV – VII. Uczestniczy mieli za zadanie pokazać w formie pracy plastycznej zabawy zimowe ze zwróceniem uwagi na zachowanie bezpieczeństwa i odpowiedzialności podczas korzystania z uroków zimy. W konkursie wzięło udział aż 65 Dzieci.

-Dzień Pizzy– 19.02 – W tym dniu wszystkie klasy świętowały dzień jednej ze swoich ulubionych dań, niektórzy poszli do pizzerii z Wychowawcami, a inni zamówili pizzę do szkoły.

- Dzień Śpiocha – 20.02 –W tym dniu każdy kto przyszedł do szkoły w piżamie nie był pytany. Stroje były kolorowe, a atmosfera wesoła.

- Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego – 21.02 – Ten dzień jest okazją do zwrócenia uwagi na piękno, złożoność naszego ojczystego języka. Uczniowie mieli okazję rozwiązywać krzyżówki, testy, grać w językowego kahoota czy też wykonać różne tematyczne plakaty.

 - Konkurs  „Mistrz Języka” – 26.02 – Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego odbył się konkurs dla Uczniów klas IV-VII, którzy najlepiej posługują się językiem polskim.                                    

 

Grudzień

 

Prezentacje i pogadanki pedagoga i psychologa związane z promocją zdrowia:

- Zajęcia wzmacniające poczucie własnej wartości. Określenie moich mocnych i słabych stron. 01.12. – zajęcia dla uczniów mające na celu wzmacnianie ich samooceny.

- ”W służbie prawu” – 03.12 – ogólnopolski projekt edukacyjny, podczas którego funkcjonariusze służby więziennej podzielili się z uczniami klas 6 swoją wiedzą na temat prawa karnego i wykonawczego.

- Dzień Niepełnosprawności. Prezentacja. Wszyscy jesteśmy różni, ale działamy wspólnie. – 22.12 – cała społeczność szkolna obejrzała prezentację na lekcjach
z Wychowawcami.


Sport:

- Mikołajki” – 06.12 –  gry i zabawy dla dzieci z klas 1-3 na zajęciach z gimnastyki korekcyjnej.

-Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej klas 7 i 8 szkół podstawowych w Chojnicach – 06.12 – Dziewczęta z naszej szkoły zdobyły 2 miejsce.

-Mikołajkowy Turniej Piłki Nożnej – 7.12 – uczniowie sześciu klas 6 wzięli udział
w rozgrywkach piłki nożnej drużyn mieszanych, których celem była nie tylko dobra zabawa, ale także rywalizacja fair play i integracja grupy rówieśniczej.

-Igrzyska Dzieci w Dwa Ognie – 08.12 -  zarówno dziewczęta jak i chłopcy z klas 4 zdobyli pierwsze miejsca i awansowały do rozgrywek powiatowych w Dwa Ognie.

- Zawody pływackie o Puchar Burmistrza Chojnic – 19.12 -  dzieci z klas 1-4 reprezentowały naszą szkołę w zawodach pływackich w stylu dowolnym i klasycznym,
w którym jeden z naszych uczniów zdobył pierwsze miejsce.

                                                                                                                                         

Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne:

-Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie – 12.12 –klasa 2d po raz kolejny w ramach projektu przyrodniczego wybrała się do Centrum Edukacji, tym razem zgłębiając wiedzę nt. papieru oraz znaczenia segregowania odpadów.

- „Z darami natury świat nie jest ponury” – 18.12 – w trakcie warsztatów uczniowie wykonali świąteczny las w słoiku.

 

Pomagamy bo możemy:

- Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych -  08.12 – odbyły się lekcje wychowawcze mające na celu uwrażliwienie dzieci na potrzeby osób niepełnosprawnych, była również ścieżka sensoryczna dla najmłodszych, pieczenie pierniczków i spotkanie
z podopiecznymi Warsztatów Terapii Zajęciowej, Domu Pomocy Społecznej, Domu Dziennego Pobytu oraz uczniami Zespołu Szkół Specjalnych. Odbył się również koncert, podczas którego wystąpili nasi goście oraz uczniowie.

- „Od serca dla Oliwki”  – 14.12 – akcja charytatywna przy współpracy z uczniami
i rodzicami, której dochód został przeznaczony na rehabilitację Oliwii, córki naszej byłej uczennicy.

- Paczki dla Dzieci z Domów Dziecka – 14.12 – z okazji świąt nasi uczniowie przygotowali
i dostarczyli wraz z nauczycielami paczki dla Dzieci z Domów Dziecka w Człuchowie, Żalnie i Gostycynie.

- „Talenciaki”  – 15.12 – szkoła otrzymała nagrody w akcji „Talenciaki”. Współpraca między uczniami, rodzicami i nauczycielami okazała się bardzo efektywna.

- Spotkanie Wigilijne Seniorów  – 16.12 –  mieliśmy przyjemność gościć w murach naszej szkoły i być gospodarzami spotkania blisko 150 Seniorów. Wiceburmistrz Miasta Chojnice oraz Stowarzyszenie Aktywni 50+ zorganizowali spotkanie, której sponsorem była Fundacja Biedronka.

- „Szlachetna Paczka”  – 16-17.12 –  w Weekend Cudów Wolontariusze dostarczali paczki najbardziej potrzebującym, w naszej szkole mieścił się jeden ze sztabów.

 

Wycieczki:

- Wycieczka do Torunia – 30.11  - klasy 4b, 4c i 4e wybrała się na Jarmark Bożonarodzeniowy w Toruniu.

-Wycieczka na pocztę – 13.12 –klasy 5 udały się na pocztę w celu wysłania kart
z życzeniami świątecznymi do swoich najbliższych.

- Wioska Świętego Mikołaja – 15.12 – klasy 2a i 2b odwiedziły wioskę Świętego Mikołaja, piekły pierniki, szukały niespodzianek , robiły ozdoby świąteczne, pisały list do Mikołaja,
a na koniec się z nim spotkały.

- Dolina Świętego Mikołaja w Lubnicy – 13.12 – klasy 1c i 1f odwiedziły Dolinę Świętego Mikołaja. Dzieci grały, śpiewały, wykonały choinki metodą decoupage, a na koniec dostały upominki od św. Mikołaja.

- Wycieczka do Chełmna i Torunia – 35.12  - klasy 5b, 5e i 6e zwiedziły starówkę
w Chełmnie, a następnie udały się na spektakl do Teatru Baj Pomorski na spektakl „Opowieść Wigilijna”.

 

Imprezy szkolne i konkursy:

- „Andrzejki” – 01.12 –zabawy andrzejkowe dla całej społeczności szkolnej.

-„Mikołajki” – 06.12 – gry i zabawy dla uczniów całej szkoły w ramach spotkań 
z wychowawcami.

- Konkurs z okazji Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia – 06.12 – klasy 4-7

- Powiatowy Konkurs Wiedzy Przyrodniczej – 07.12 – członkowie szkolnego Klubu Ligi Ochrony Przyrody zajęli 2 miejsce w konkursie, który odbył się w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie”.

- Jarmark Bożonarodzeniowy– 08.12 – Dzieci z klas 1 – 3 zaśpiewały utwory muzyczne na Rynku Miejskim w Chojnicach.

- „Fabuła z kubka”– 13.12 – powiatowy konkurs literacki, polegał na napisaniu przez uczniów opowiadania, którego bohaterem miał być naukowiec, posiadający możliwość spełnienie jednego życzenia, a akcja miała dziać się w kosmosie w czasie przyszłym.

-Powiatowy Konkurs Kolęd i Piosenek Świątecznych w Języku Angielskim – 14.12 –udział uczennic klas 6.

-XXII Turniej Szachowy o Grand Prix Ziemi Chojnickiej – 18.12 – nasza uczennica zdobyła 2 miejsce w kategorii Juniorek do lat 10.

                                      

Listopad

 

Prezentacje i pogadanki pedagoga i psychologa związane z promocją zdrowia:

- Zajęcia wzmacniające postawę tolerancji i szacunku – 17.11 – klasa 4e, 23.11 – klasa 1e.

- Zajęcia wzmacniające umiejętności komunikacyjne – 24.11 – klasa 5a.

- Zajęcia wzmacniające umiejętności radzenia sobie z trudnymi emocjami – 27.11 - klasa 3d, 28.11 - klasa -  3b, 29.11 – klasa 3e.


Sport:

-„ Przygoda z Futsalem” – 09.11 –  chłopcy zdobyli 3 miejsce w turnieju, a jeden z nich został królem strzelców.

- Igrzyska w Piłce Siatkowej klas 6 – 16.10 – 20.11 – w turnieju zwyciężyła klasa 6f.

- Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Koszykówkę 3x3 – 16-17.11. – dziewczęta i chłopcy
w kategorii Dzieci zdobyły 1 miejsca, a dziewczęta w kategorii Młodzieży zdobyły 2 miejsce.

- Igrzyska Dzieci w Koszykówkę 3x3 – 23.11 -  zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców wywalczyła 2 miejsca w powiecie.

- Mikro Granty – „Przygoda z Futsalem” – 15.11 - 3 miejsce w turnieju piłki nożnej.

- Mikro Granty – „Mistrzostwo o wszystko” – 24.11 - 2 miejsce w turnieju piłki nożnej.

 

Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne:

- Europejski dzień Zdrowego Jedzenia i Odżywiania – 09.11 – klasy 2a, 3a i 3e samodzielnie przygotowała kanapki. Dzień ten był okazją do promowania zdrowych nawyków żywieniowych.

-Sensoryka – innowacja pedagogiczna – 13.11 – uczniowie klasy 1d spacerowali po ścieżce sensorycznej pobudzając zmysły dotyku, wzroku i równowagi.

- Odpowiedzialność prawna osób nieletnich. Bezpieczny Internet – cyberprzemoc” – 24.11 – uczniowie klas 6 wzięli udział w spotkaniu z przedstawicielem policji, który utwierdził nas w przekonaniu, że takie działania wychowawczo – profilaktyczne są niezbędne dla naszej młodzieży.

 - Bajkoterapia – listopad – w tym miesiącu podczas innowacji pedagogicznej dzieci świetnie się bawiły, ale też wykonały dużo pracy, której towarzyszyły takie emocje
jak przyjaźń, miłość i cierpliwość.

- Luźne lekcje z naukowcami – klasa 1c zapoznała się z postacią Alfreda Nobla, a klasa 3e z postacią Mikołaja Kopernika.

 

Pomagamy bo możemy:

-„Szkoła pamięta” – 01.11 – dzieci wraz z wychowawcami w ramach akcji wybrały
się na pobliski cmentarz, zapaliły znicze i uporządkowały opuszczone groby oraz złożyły hołd zmarłym w wielu ważnych miejscach na mapie naszego miasta.

- Świąteczna zbiórka żywności-  24 – 25. 11 – wolontariusze z Samorządu uczniowskiego wraz  z opiekunami jak co roku zaangażowali się w zbiórkę żywności zorganizowaną
przez Chojnicki Bank Żywności.

 

Wycieczki:

- Wycieczka do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnicach – 23.11  - klasa 2c rozbudzała zainteresowania czytelnicze i poznała pracę bibliotekarza.

- Pizzeria Bazylia – 27.11 –klasa 5b udała się do pizzerii na warsztaty pieczenia pizzy,
gdzie oprócz wyrabiania ciasta i smakowania swoich wypieków dzieci dowiedziały się, jaka jest historia tego przysmaku.

- Wioska Świętego Mikołaja – 28.11 – klasy 1d i 2e odwiedziły wioskę Świętego Mikołaja, piekły pierniki, szukały niespodzianek , robiły ozdoby świąteczne, pisały list do Mikołaja,
a na koniec się z nim spotkały.

           

Imprezy szkolne:

-Konkurs recytatorski „Eko-Art.” –06-07.11 – dzieci uczestniczyły w powiatowym konkursie o tematyce przyrodniczej.

-Dzień Postaci z Bajek – 06.11 – dzieci przebrały się za różne bajkowe postaci, a biblioteka szkolna zorganizowała konkurs plastyczny inspirowany treścią książek.

- Szkoła do hymnu– 11.11 – po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji
i Nauki. Cała społeczność szkoły wspólnie zaśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.

- Dworek Polski i „Salon Chopina” – 10.11 – w ramach obchodów Święta Niepodległości gościliśmy w naszej szkole aktorów zespołu Dworek Polski, którzy wystawili spektakl „Salon Chopina”, co pozwoliło uczniom zadumać się nad trudną historią Polski pod zaborami,
ale również odkryć najpiękniejsze tradycje muzyki i tańca, które brzmiały w twórczości Fryderyka Chopina.

 

 -XIII Światowy dzień Tabliczki Mnożenia – 17.11 – na lekcjach matematyki uczniowie klas IV – VII garli w grę planszową z tabliczką mnożenia, która dostarczyła dzieciom
i młodzieży dużo pozytywnych emocji.

- Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień– 21.11 – święto, które szkoła organizuje corocznie to dzień, w którym wszyscy się do siebie uśmiechają, pozdrawiają i składają życzenia osobiście oraz za pośrednictwem Skrzynki Życzliwości.

- „ Jesienne spotkanie z poezją” – 21.11 – w naszej szkole został zorganizowany XXIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski o tematyce jesiennej.

- Światowy dzień Misia – 27.11 – w tym dniu każdy mógł przyjść do szkoły ze swoją ulubioną maskotką.

 

Październik

 

Prezentacje i pogadanki pedagoga i psychologa związane z promocją zdrowia:

- Zajęcia wzmacniające postawę tolerancji i szacunku – 28.09 – klasa 5a.

- Zajęcia wzmacniające pozytywne relacje rówieśnicze wewnątrz zespołu klasowego – 18.10 – klasa 6b.

- Zajęcia wzmacniające poczucie własnej wartości - 23.10 - klasa 5e, 25.10 - klasa -  5c,
26.10 – klasa 5a


Sport:

-Miejskie Igrzyska Dzieci i Młodzieży w tenisie stołowym – 25.10 –  obie reprezentacje dziewcząt w swoich kategoriach zdobyły 2 miejsca, chłopcy w kategorii dzieci również uplasowali się na podium zdobywając 3 miejsce.

 

Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne:

- „W pustyni i w puszczy” – 13 - 17.10 - klasy 6 umacniały umiejętność współpracy
i wzajemnego zaufania podczas omawiania lektury. Na lekcjach języka polskiego w naszej szkole często pracujemy metodą stacji zadaniowych, co pobudza aktywność wszystkich uczniów i jest ciekawą odskocznią od tradycyjnych zajęć.

- „Luźne lekcje z naukowcami” – 27.10 – klasy 1c i 3e dołączyły do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego. Maria Skłodowska Curie, była pierwszym naukowcem, którego poznały dzieci. Wspólnie wykonały one eksperyment „Wulkan”.

- „Z darami natury świat nie jest ponury” – klasa 1f przystąpiła do Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego, mającego na celu kształtowanie postaw proekologicznych, zdobywanie doświadczeń w obserwowaniu otoczenia, eksperymentowaniu i poznawaniu świata, a także integrację grupy i sposoby poznawania możliwości spędzania czasu wolnego na łonie natury.

 

Pomagamy bo możemy:

- Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego – 10.10 – klasy 4e, 6a oraz 6b uczestniczyły
w obchodach tego ważnego dnia pod hasłem: Zdrowie psychiczne jest powszechnym prawem człowieka, spotkanie odbyło się na Starym Rynku w Chojnicach.

- Międzynarodowy Dzień Świadomości Jąkania -  20 - 22.10 – z okazji tego święta
w szkole wyświetlana była prezentacja uświadamiająca naszych uczniów, czym jest jąkanie oraz jak powinniśmy się zachować w stosunku do osób jąkających się. Odbył się również konkurs, którego celem było stworzenie plakatu związanego z Dniem Osób Jąkających się.

 

Wycieczki:

- Copernicus Volleyball Cup – 04.10  - wyjazd dziewcząt na turniej piłki siatkowej
w nagrodę za udział w turnieju tańca You Can Dance i zawody sportowe w różnych dyscyplinach w poprzednim roku szkolnym.

- Biskupin – historia osady -  05.10 – integracja klas 3e i 3b podczas wycieczki.

- Wycieczka do Gdańska do kina i do Jump City- 09.10  -  klasa 6a obejrzała film
pt. „O psie, który jeździł koleją”, który opowiadał o przyjaźni mimo przeciwności losu, następnie pod okiem instruktora klasa odbyła lekcję WF na trampolinach.

- Zamek w Malborku i farma strusi afrykańskich w Garczynie – 16.10 – odwiedziły klasy 5b, 5e i 6e;

- Rozpoczęcie „cyklu spotkań z książką” w Miejskiej Bibliotece w Chojnicach – klasa 3e;

- Zamek w Malborku – 25.10 -  odwiedziły klasy 7a, 7c i 7d;

- Kaszubski Dom Rękodzieła w Swornegaciach – 25.10 – klasa 3a wzięła udział
w warsztatach wypiekania chleba oraz oglądała narzędzia i naczynia stosowane dawniej
w gospodarstwach domowych.

- Salon pielęgnacji psów „Manczi” – klasa 1c poznała zawód gromera i przyglądała
się, jak wygląda wizyta psów w takim salonie.

           

Imprezy szkolne:

- Wybory do Samorządu Uczniowskiego – 02.10.

- Konkurs recytatorski „Eko-Art” – 4.10.

- „Bezpieczna droga do i ze szkoły” – konkurs dla klas 1 – 3 miał na celu przypomnienie uczniom nt. bezpieczeństwa podczas drogi do i ze szkoły.

- Udział dzieci z naszej szkoły w konkursie literackim „Wiersz na zdrowie” zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę w Chojnicach – 07.10.

- Dzień Dziewczynek – 13.10.

- Międzynarodowy Dzień Plecaka – 17.10 – uczniowie dzielili się swoimi pomysłami, marzeniami i przygodami podczas lekcji historii.

- Dzień Papieski i ślubowanie uczniów klas I – 17.10.

- „Mój Przyjaciel Zwierzak” – 20.10 - konkurs plastyczny zorganizowany przez świetlicę szkolną w związku z tygodniem zwierząt, mający na celu wzmacnianie postawy szacunku
i wrażliwości wobec zwierząt oraz rozwijanie inteligencji emocjonalnej, kształtowanie zachowań prospołecznych, jak również wspieranie edukacji artystycznej i twórcza organizacja czasu wolnego.

- „Przerwa na czytanie” – 20.10 – cała społeczność szkolna przystąpiła
do Międzynarodowej edycji VIII Ogólnopolskiej akcji.

- Eliminacje do powiatowego konkursu recytatorskiego Eko-Art. – 26.10 – konkurs
miał na celu zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na wpływ człowieka na ekologię, faunę, florę i zjawiska atmosferyczne oraz możliwości spędzania czasu wolnego na łonie natury.

    

Wrzesień

 Prezentacje i pogadanki pedagoga i psychologa związane z promocją zdrowia:

- zajęcia integracyjno – adaptacyjne – cały miesiąc – wszystkie klasy pierwsze;

- profilaktyka zdrowia psychicznego – 26.09 – klasa 6d uczestniczyła w zajęciach, których tematyka obejmowała opisanie swoich celów na ten rok szkolny, na czym chcemy się skupić, co kontynuować, a co przestać robić.

 

Sport:

-Bieg Fair Play - 20.09 – ogólnopolska akcja Polskiego Komitetu Olimpijskiego,
w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Łącznie przebiegliśmy 1203 km;

- zajęcia SKS – cały rok szkolny: cross-fit, piłka siatkowa dla klas 4-7 odbywają się dwa razy w tygodniu;

- program SKS z Ministerstwa - cały rok szkolny: zajęcia piłki siatkowej, koszykówki, piłki nożnej i piłki ręcznej dla dzieci z klas 4-7 odbywają się 4 razy w tygodniu;

- Be active - 25-29.09  - aktywne przerwy dla klas 4-7 – przez cały tydzień uczniowie mogli skorzystać z przygotowanych przez wuefistów zajęć sportowych, jak również tanecznych,
na długich przerwach;

- sztafetowe biegi przełajowe – 28.09 – II miejsce dziewcząt z klas 7 podczas Miejskich Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Chojnicach.

 

Zajęcia dydaktyczne i edukacyjne:

- „Bezpieczna droga do szkoły – Autochodzik” - 20.09. Spotkanie uczniów klas I ze Strażą Miejską odbyło się w ramach działań wychowawczo – profilaktycznych. Funkcjonariusze Straży Miejskiej poprowadzili zajęcia dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego;

- Laboratoria przyszłości - cały rok szkolny – podczas zajęć odkrywamy talenty
i rozwijamy zainteresowania.

 

Pomagamy bo możemy:

- „Szlachetna Paczka”- 23.09 – Dyrekcja SP nr 8 udostępnia pomieszczania na szkolenia
dla Wolontariuszy;

-challenge dla Pani Moniki - 29.09 – pomagamy Pani Monice, nauczycielce wychowania fizycznego ze Szkoły Specjalnej w Chojnicach.

 

Wycieczki:

- Piesza wycieczka ścieżką dydaktyczną „Piła Młyn” w Parku Narodowym „Bory Tucholskie” - 14.09  - Uczniowie klasy 2d zapoznali się z zasadami przebywania w Parku Narodowym, dowiedzieli się, jakie jest znaczenie obszarów chronionych, pomników przyrody, ochrony ptaków, nietoperzy oraz owadów.

- Muzeum Brudu i Mydła w Bydgoszczy -  27.09 - zwiedziły klasy 2c i 2d;

- Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy - 27.09  -  dzieci
z klas 2c i 2d wysłuchały wykładu nt. wirusów i bakterii w Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika;

- Centrum Nauki Experyment - 26.09 - odwiedziła klasa 6b, także zwiedzała interaktywne wystawy, Skwer Kościuszki, Akwarium Gdyńskie i bawiła się w Jump City w Gdyni.

- Muzeum Historyczno – Etnograficzne w Chojnicach - 29.09 -  odwiedziła klasa 2b;

- stadion Chojniczanki Chojnice -30.09 -obejrzała klasa 2a.

           

Imprezy szkolne:

- Dzień Kropki -17.09  ;

- Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania - 29.09;

  • Dzień Chłopaka - 30.09.

                                  

 

Data dodania: 2023-10-24 21:26:11
Data edycji: 2024-04-10 20:58:09
Ilość wyświetleń: 287

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej