Dzień Papieski w naszej szkole

Dzień Papieski to jedna z takich chwil w naszym szkolnym życiu, gdy możemy się zatrzymać, by skupić się przede wszystkim na przesłaniu, jakie pozostawił po sobie nasz Patron, Jan Paweł II.

W tym roku Dzień Papieski w naszej szkole obchodziliśmy 18 października. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z historią życia Jana Pawła II, z pamiątkami zgromadzonymi w Izbie Patrona, wspólnie zaśpiewać ulubioną pieśń Patrona. Oglądaliśmy wystawę dzieł Jana Pawła II, a także wystawę pokonkursową na papieski plakat pod hasłem: "Nie lękajcie się". Popołudniu natomiast pierwszoklasiści ślubowali być wiernymi wartościom i zasadom, które nasza szkoła uważa za ważne, takim jak: wiara, nadzieja, miłość, jedność, wiedza, rodzina i tradycja.
           Przede wszystkim jednak cała społeczność szkolna miała szansę pokazać, że jedno z haseł Karola Wojtyły - Bogatym nie jest ten, kto posiada, lecz ten, kto daje - jest bliskie naszym sercom. Na apel o upieczenie kremówek, które będą sprzedawane tego dnia, odpowiedzieli tłumnie uczniowie i ich rodzice. Tym razem ulubione ciastko Papieża-Polaka było nie tylko smacznym akcentem, ale przede wszystkim wyrazem naszej solidarności z rodzicami Aleksa z Chojnic, czekającego na terapię genową.

Ponadto zbieraliśmy też datki na ten cel do puszek - rodzice pierwszoklasistów mieli okazję wesprzeć ten szczytny cel podczas ślubowania. Poruszył nas wielki odzew uczniów i ich bliskich. Zebraliśmy wspólnie 3379 zł i 60 groszy oraz 10 euro (1975 zł i 60 gr za kremówki oraz 1404 i 10 euro do puszki).
          Dziękujemy z całego serca w imieniu rodziców małego Aleksa wszystkim, którzy włączyli się w akcję - uczniom, ich rodzicom oraz rodzinom, a także wszystkim pracownikom szkoły. Postawa gotowości niesienia pomocy, solidarności z potrzebującymi jest tym, co chcemy zaszczepić w naszych wychowankach. Dziękujemy za działanie silniejsze niż tysiące słów.

Data dodania: 2021-10-19 20:13:28
Data edycji: 2021-10-19 20:34:32