Humanistyczne potyczki w SP8 - reaktywacja

HUMANIŚCI NA START!

25 kwietnia br. reaktywowaliśmy konkurs, który zawsze cieszył się ogromnym powodzeniem wśród uczniów - dawniej gimnazjum, potem klas 7 i 8. Chodzi o "Humanistyczne potyczki".
             Tym razem na arenę zaprosiliśmy do rywalizacji uczniów klas 6 z powiatu chojnickiego, wierząc, iż znakomicie poradzą sobie z zagadnieniami związanymi z mitologią i starożytną kulturą, filozofią i architekturą. Zmagania były drużynowe, bo wiadomo od dawna, że "Co dwie głowy to nie jedna". Swoją gotowość zgłosiły trzy chojnickie podstawówki (1,3,8) oraz szkoły z Charzyków, Czyczków i Brus. O godzinie 13.10 zawodnicy ruszyli do wyścigu o laur zwycięstwa.
        Trzeba było wykazać się wiedzą, szybkością, refleksem i sprytem, a także talentem godnym współczesnych reżyserów, bowiem jedno z zadań polegało na... nagraniu reklamy konkursu, który właśnie się toczył.
            Po 80 minutach pełnych emocji "Kości zostały rzucone", nastało oczekiwanie na werdykt jury. Po zliczeniu punktów okazało się, że na najwyższym stopniu podium stanęli Leon Jurkowski i Kacper Szczodrowski, reprezentanci gospodarzy, czyli SP nr 8 w Chojnicach. Zaszczytne drugie miejsce przypadło reprezentacji SP nr 1 Zofii Doktorowicz i Ksaweremu Bogdanowi. Trzecie miejsce z niewielką stratą do rywali zajęli uczniowie SP w Charzykowach Damian Jóźwiak i Oskar Rożek. Jury przyznało jeszcze miejsce 4, bowiem kolejna drużyna zdobyła zaledwie 1 punkt mniej od poprzedników, co na 100 zdobytych punktów rzeczywiście było nie lada wyczynem. Na miejscu czwartym uplasowały się Martyna Jażdżewska i Oliwia Grzegórska z SP nr 8.
         Cieszymy się, że mimo zaciętej rywalizacji konkurs przebiegał w pokojowej atmosferze, a zawodnicy mogli porozmawiać, poznać się bliżej i wymienić wrażeniami. Liczymy, że już za rok ponownie powitamy w naszych progach kolejne ekipy, które porwały opowieści o bogach i herosach. Przygotowania ciekawych zadań zaczynamy już od ... jutra Gratulacje dla wszystkich zawodników i ich opiekunów, których wysiłek nie okazał się syzyfową pracą.
Data dodania: 2024-04-25 11:22:15
Data edycji: 2024-04-29 11:23:17