Klasy V na wycieczce w Gdańsku - 24-05-2019

Wymarzona  pogoda i wyśmienity nastrój  towarzyszyły  klasom V c  i  V d na wycieczce do Gdańska, która odbyła się 24.05.19 r. Opiekunami uczniów byli wychowawcy : p. Alicja Wiśniewska, p. Marta Pawłowska Retecka oraz nauczycielki: p. Danuta Warnke, p. Ewa Wałdoch, a także przedstawiciele rodziców: p. Lucyna Tarkiewicz i p. Edyta Mazur.

Pierwszym miejscem, które uczniowie zwiedzali, były zabytkowe kamienice na Długim Targu oraz Fontanna Neptuna. Następnie wszyscy udali się do Bazyliki Mariackiej, gdzie czekały na nich niezwykłe wrażenia związane z pokonaniem ponad 400 schodów na Wieży Widokowej. Wysiłek opłacił się, gdyż uczniowie mogli podziwiać piękną panoramę Gdańska z wysokości ponad 80 metrów.

Dużą atrakcją okazał się pobyt w Centrum Nauki Hewelianum, a przede wszystkim interesujące zajęcia na temat suchego lodu oraz zwiedzanie interaktywnej wystawy „Z energią”. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszył się symulator jazdy.

Po obfitym posiłku w restauracji McDonald ’s nadszedł czas na relaks w największym w Polsce placu zabaw Loopy’s  World. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a na koniec czekał na nich poczęstunek : frytki i lemoniada.

Pomimo zmęczenia  zadowoleni uczniowie wracali do domu z głowami pełnymi wrażeń.

Alicja Wiśniewska

Data dodania: 2019-05-29 14:15:32