Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset
Godło

Metoda Montessori w SP 8 w Chojnicach

     Szkoła Podstawowa nr 8 realizuje projekt pn. Metoda Montessori kluczem do sukcesu dydaktycznego. Jest to projekt na zasadach programu Erasmus + finansowany ze środków PO WER 2014-2020 oraz Europejskiego Funduszu Społecznego. Ma na celu podniesienie praktycznych umiejętności i kompetencji metodycznych oraz językowych nauczycieli w zakresie nauczania najmłodszych. Koordynatorem projektu jest Ilona Piesik. 
 
        Uczestniczki projektu Iwona Dampc i  Agnieszka Matysiak wzięły udział w szkoleniu "Montessori and Drama in Education Process", które odbyło się w Paryżu we wrześniu br.  Była to wspaniała okazja do zaprezentowania Szkoły na arenie międzynarodowej oraz wymiany doświadczeń i dobrych praktyk.  
        W ramach projektu w dniu 16 listopada 2021 r. Szkoła Podstawowa nr 8 zorganizowała warsztaty metodyczne dla nauczycieli chojnickich szkół podstawowych dotyczące pedagogiki Marii Montessori. 
Uczestniczki projektu zaprezentowały główne założenia metody Montessori oraz dalsze plany Szkoły w związku z realizowanym projektem. Już w roku szkolnym 2022/2023 w szkole powstała klasa Montessori, a elementy  metody Montessori będą stosowane podczas zajęć we wszystkich klasach 1-3.
 
 
 
Data dodania: 2021-11-28 17:30:17
Data edycji: 2024-04-10 13:09:13
Ilość wyświetleń: 1224

Kalendarz

Bądź z nami
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej