Święto Szkoły 2021

Dziękujemy wszystkim za entuzjazm i zaangażowanie w obchody Święta Szkoły. Cieszymy się, że tak pięknie bawiliście się na dwóch pierwszych godzinach, rozwiązując testy, quizy dotyczące Patrona, malując rysunki, układając puzzle, śpiewając ulubione piosenki Jana Pawła II. Odwiedzaliście też Izbę Patrona, oglądaliście wystawę pokonkursową, odbieraliście nagrody. Cudownie było widzieć Wasze uśmiechy.

Potem zjadaliście ze smakiem kremówki, nie dziwiąc się, że to było ulubione ciastko naszego Patrona. Przypominamy, że w październiku czeka nas kolejna okazja do skosztowania kremówek - Dzień Papieski - to radosna wiadomość dla wszystkich, którym dzisiejszy dzień zaostrzył apetyt.

Naszą szkołę odwiedził tego dnia także proboszcz parafii pw. Matki Boskiej Królowej Polski ks. Janusz Chyła. W rozmowie z dyrekcją podzielił się ciekawostkami z życia papieża Jana Pawła II. Ksiądz Chyła podarował także szkole unikatowy album dotyczący historii katedr w Polsce i obiecał wsparcie finansowe dla naszej szkoły w postaci darowizny na zakup sztandaru. Dziękujemy za tak wspaniałe gesty - wpisują się one w naukę naszego Patrona o ofiarności serca.

Dziś rozstrzygnięte zostały również 2 konkursy - na najpiękniejszą gazetkę ścienną poświęconą Patronowi oraz konkurs literacko - plastyczny Cytaty - perełki. Dziękujemy za Wasze pomysły i pracę. Gratulujemy zwłaszcza klasom III b, IIIc i Ib - Wasze gazetki podbiły serca jury.

W konkursie literacko-plastycznym natomiast I miejsce zajęli Mikołaj Drewczyński kl. VI b i Aleksander Górzny kl. IVc, II miejsce Zofia Templin kl. VI d i Marcel Sękielewski VI b, III miejsce Karina Narloch IV c, Paweł Szramka VIId. Wyróżnienia otrzymało 8 uczniów klas IV-VII.

Kochani, Święto Szkoły się skończyło, lecz pamiętać o Patronie mamy także w pozostałych dniach roku. Niech Jego imię oraz nauki  jednoczą nas i dają siłę do pokonywania trudności.

(poniżej kilka wybranych zdjęć pochodzących z Facebooka naszej szkoły)

Data dodania: 2021-05-18 14:04:09
Data edycji: 2021-05-19 22:30:07