AKCJA CHARYTATYWNA - RAZEM DLA ALEKSA - PODSUMOWANIE

Akcja charytatywna #RazemdlaAleksa, która miała miejsce w naszej szkole w sobotę 20 XI pokazała, że nasi uczniowie, ich rodzice, bliscy oraz wszyscy pracownicy szkoły mają wielkie serca i gotowi są wspierać tych, którzy tego potrzebują. Dziś dla Aleksa nasi wychowankowie śpiewali, tańczyli, grali. Występowały całe klasy i soliści – począwszy od najmłodszych, czyli uczniów klas I, skończywszy nie tylko na najstarszych naszych wychowankach, ale nawet nauczycielach – mogliśmy bowiem przypomnieć sobie dzięki przedstawieniu przygotowanym przez nauczycielki klas I-III historię Kaczki Dziwaczki.
         Dzięki zaangażowaniu rodziców możliwa była sprzedaż ciast upieczonych przez nich - UWAGA - było to aż 60 blach! Były kiermasze książek, ozdób jesiennych i świątecznych. Furorę zrobiły II tury licytacji, które wszyscy obserwowali z wypiekami na twarzach. Walka dla Aleksa była zażarta, a sumy, które padały, przyprawiały o zawrót głowy. Wylicytowano w ten sposób na przykład najdroższy bochenek w historii – chleb upieczony przez pana dyrektora Gomółkę został sprzedany za – bagatela – 170 zł.
        Dzieci chętnie korzystały ze stoiska Kreatywnej Animacji - z popcornem, watą oraz z możliwości malowania twarzy i wykonywania tatuaży. Bractwo rycerskie Herbu Tur pokazało, jak dawniej bawiły się dzieci. Dziękujemy wszystkim sponsorom - swoimi darami na aukcję i loterię dodaliście nam skrzydeł!
         Podsumowaniem tej akcji jest oczywiście zebrana kwota dla Aleksa – suma, która nas przyprawia o szybsze bicie serca, a Aleksa przybliża do zwycięstwa nad SMA – suma 27.174 złotych i 5 groszy. A do tej sumy jeszcze 1000 zł dorzuciła Rada Rodziców!

Dziękujemy za cudowną zabawę w szczytnym celu. Widać było, że wszystkim udzieliła się magia tej chwili. Jesteśmy z Was bardzo dumni!
Teraz już nie ma wątpliwości – razem możemy wszystko!

Żródło: Facebook
Zdjęcia udostępniła p. I.Dolina