Szkolna Izba Pamięci

Została otwarta 1 kwietnia 2006 roku podczas uroczystości nadania naszej placówce zaszczytnego imienia Jana Pawła II.

Pierwszym, honorowym gościem izby był ks. biskup Jan Bernard Szlaga. W tym pomieszczeniu znajdują się przedmioty, zdjęcia, dokumenty i publikacje związane z osobą patrona szkoły. Najcenniejszym eksponatem jest piuska papieska otrzymana z rąk kardynała Stanisława Dziwisza podczas specjalnej pielgrzymki. Pozostałe przedmioty są darem serca od nauczycieli, rodziców naszych uczniów, władz i całej społeczności lokalnej.

Cennym wkładem w powstanie izby była praca p. Jacka Furmanka, który wykonał piękną oprawę plastyczną sali. Izbę zwiedzają uczniowie podczas godzin wychowawczych oraz społeczność lokalna przy okazji uroczystości związanych z patronem szkoły.

Zapraszamy do zwiedzania.

Data dodania: 2018-04-30 13:53:57