Szkolna wycieczka do Berlina i Poczdamu

W odwiedzinach u zachodnich sąsiadów.

Dnia 15 maja 44 uczniów klas 6 i 7 naszej szkoły wraz z opiekunami wybrało się w ekscytującą podróż do Berlina i Poczdamu. Uczestnicy wycieczki usłyszeli między innymi historię berlińskiego muru i berlińskich królików. Dowiedzieli się też, dlaczego na grobie króla Fryderyka II turyści zamiast kwiatów kładą kartofle. Dla najstarszych uczniów wycieczka była okazją do poćwiczenia w praktyce języka niemieckiego.
       Najwięcej emocji dostarczył wszystkim oczywiście pobyt w kompleksie basenów Tropical Island. Zjeżdżalnie, laguny, morza, jaccuzi, tropikalny las i mecz wodnej siatkówki o północy. A na finał noc w namiotach na plaży. To była - jak mówią Niemcy- "Eine wunderschöne Reise", więc już planujemy kolejną zagraniczną podróż... Ale na razie to "ein süßes Geheimnis", czyli słodka tajemnica.

Data dodania: 2024-05-20 12:24:14
Data edycji: 2024-05-20 12:32:25