Uroczyste nadanie sztandaru naszej szkole

17 października 2022 r. z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach.
Tego dnia nasza szkoła otrzymała nowy sztandar, a nasze najmłodsze koleżanki i koledzy z klas pierwszych oficjalnie zostali uczniami
Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Chojnicach.
Nie zabrakło wspaniałych, zapadających w pamięć przemówień, pięknych występów, muzyki oraz cudownej atmosfery.
Rozpoczęliśmy wcześnie, bo już o godz. 8:00 wzięliśmy udział w uroczystej mszy św. w kościele MBKP. Następnie udaliśmy się do swoich sal i wraz z wychowawcami spędziliśmy czas w świątecznej  atmosferze, zajadając pyszne kremówki.
W tym czasie przewodniczący klas z dumą reprezentowali swoich kolegów i koleżanki podczas uroczystego apelu w sali gimnastycznej.
Pan Dariusz Buczek - absolwent naszej szkoły - wprowadził wszystkich w znakomity nastrój, wykonując utwór „Lubię wracać tam, gdzie byłem” Z. Wodeckiego.
Wysłuchaliśmy przemówień dyrektora SP 8 p. Jarosława Gomółki, dyrektora oświaty p. Grzegorza Czarnowskiego, starszego wizytatora Kuratorium Oświaty p. Hanny Szyszki oraz przewodniczącej Rady Rodziców p. Justyny Wilkowskiej.
Po kilku występach naszych starszych uczniów przyszedł czas na pasowanie i ślubowanie. Od tej pory najmłodsi uczniowie stali się częścią naszej społeczności szkolnej.

Drodzy Pierwszoklasiści, życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze.
Witajcie w Szkole Podstawowej nr 8!
źródło: Facebook

Data dodania: 2022-10-18 19:49:37