Wycieczka klas 4a i 4b do Parku Narodowego Bory Tucholskie

W ostatnim dniu nauki, 23 czerwca, klasy integracyjne 4a i 4b poznawały walory przyrodnicze Parku Narodowego Bory Tucholskie. W Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie dzieci zwiedziły Muzeum Przyrodnicze - nowoczesne ekspozycje bardzo się dzieciom podobały, a najbardziej multimedialna dziupla oraz sale z ważkami, rybami i grzybami. Panie przewodniczki ciekawie dzieliły się swoją rozległą wiedzą i cierpliwie odpowiadały na każde pytanie. Po wyjściu z muzeum odwiedziliśmy zwierzęta zgromadzone w Zagrodzie Pokazowej, które ze względu na swoje schorzenia nie przeżyłyby w naturze. Największe wrażenie na uczestnikach zrobił bielik, pustułki oraz sowy. W spacerze towarzyszyła nam miejscowa kotka. Kolejnym punktem programu były zajęcia na niebieskiej ścieżce dydaktycznej. Przeszliśmy 5 km z Małych Swornychgaci do Bachorza, słuchając ciekawostek o barciach, torfowiskach, roślinach owadożernych, o dębie Bartusiu i wiele innych. Zwieńczeniem wycieczki było ognisko, przy którym miło spędziliśmy czas, piekąc kiełbaski i pianki, a potem bawiąc się, mogliśmy lepiej się poznać.

Data dodania: 2022-06-25 14:58:39
Data edycji: 2022-06-29 14:59:34